• YETKİLİ KİŞİ: Sadullah Efendi Karpuz Çekirdeği
  • ADRES: Bahçeli evler mah. 1634 sokak no 24 Batman merkez
  • TELEFON: 05370264748
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 7/27
SERVİS SAATLERİ 7/24
SERVİS YERLERİ BATMAN

FİRMA HAKKINDA

Sadullah Efendi Karpuz Çekirdeği imalat

Sadullah efendi karpuz çekirdeği imalat , toptan perakende satışı , İşimiz sadece haşlanmış karpuz çekirdeği üretimi yapmak, hijyenik ortamda Karpuz çekirdeğimiz haşlanır ve kavrulur. Dikkat Bağımlılık yapar. 🙂

Karpuz tohumu, çoğu insanın farkında olmasa da, Doğu illerinde çoğu insanın tükettiği yiyeceklerden biridir.
Küçük işlemlerle tüketilmeye hazır olan karpuz çekirdeği vücuda ve verdiği eğlenceye birçok fayda sağlar.

Karpuz çekirdeği , karpuzun üretildiği ve bir yerde toplandığı illerde toplanır. Çekirdek daha sonra kavrulur ve kurutulur. Tabii ki, kızartma içine çok miktarda tuz atılmaktadır.

Böylece çok daha lezzetli hale gelir. Tadı neredeyse kabak çekirdeğini andırıyor. Bu lezzet ile karpuz tohumlarını atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. Ancak karpuz çekirdeğindeki tek sorun biraz küçük olması, bu yüzden bazı insanlar onu tüketmekte zorlanıyor olabilir.

Araştırmalara göre, karpuz çekirdeğinin insan vücuduna zararı olmadığı ve en az karpuz kadar farklı yararlar sağladığı sonucuna varılmıştır.

Bu gibi faydalı bitkilerden yararlanılarak insan vücudu mümkün olan en sağlıklı şekilde etkilenebilir. Karpuz tohumu, bu tohumdan yararlanmak için kesinlikle çiğnemek gerekiyor. Çünkü bu çekirdeğin çiğnenmediği zaman sindirimi zorlaşır ve birçok fayda vücuttan atılır.

Karpuz çekirdeği sadece tüketim amaçlı kullanılmaz. Karpuz çeşidinin türü ve cinsi olan karpuz tohumları uygun koşullarda alınır ve saklanır.

Saklanan fasulye mevsimine geri döndüğünde, karpuzlar kısa sürede ekilebilir. Fakat bunun için çok güneşe ihtiyacınız olacak. Çünkü karpuz güneşi ve suyu sever.

Gerekli çevre koşulları sağlandığında aynı tür karpuzları karpuz tohumundan elde etmek çok kolaydır. Bugün ise birçok insan karpuz tohumu tüketiyor. Bu nedenle, makalemizin devamında bu konuda yazalım.

Karpuz çekirdeği tüketilirken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri, bu çekirdeği kesinlikle fazla tüketilmemesidir. Özellikle çiğnenmeden karpuz çekirdeği yiyenler sindirim ile ilgili birçok problem yaşayabilirler.

Bunun için çok fazla karpuz çekmeyi planlıyorsanız bol miktarda çiğneme yemelisiniz.

Karpuz çekirdeği çiğnenmeden aşırı tüketildiğinde, insanlarda apandisit adı verilen organda hasar meydana gelir ve insanlarda ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Ancak bu çekirdeği tamamen yuttuğunuzda, bu tür problemleri önleyebilirsiniz.

Karpuz çekirdeğinin yararları hakkında kısaca konuşursak;

Karpuz çekirdeğinde yüksek oranda lif vardır. Bu nedenle vücutta birçok fayda sağlar. Karpuz tohumu sizi tam tutmak için önemli etkilere sahiptir.
Bol miktarda B ve C vitamini içeren karpuz çekirdeği insanlar için çok fazla enerji sağlar.

Tansiyon sorunu olan insanlar bu çekirdeği tükettikleri zaman, çekirdekte “cucurbocitrin” isimli maddeyle birçok fayda görebilirler.
Karpuz tohumlarının idrar yollarının temizliği ve idrar söktürücü özelliklerinin gösterilmesi üzerinde büyük etkileri vardır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.