HABER DETAYI

8 Ekim 2019 21:53

Twitter Takipçi Artırmanın Pratik Yolları

Twitter Takipçi Artırmanın Pratik Yolları

Twitter Takipçi Artırmanın Pratik Yolları nelerdir ?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, yaklaşık yarım milyar kullanıcıya sahip. Twitter hesapları gibi kitleleri olan politik liderler, yöneticiler, aktörler ve sanatçılar hayranlarına ulaşıyor. Bunun dışında ilgi çekici tweet göndererek takipçi sayısını artıran kullanıcılar sosyal medya olgusu haline geliyor.

En saygın paylaşım alanı olarak kabul edilen Twitter, kamuoyu oluşturma açısından rakiplerinin önünde. Twitter’da açılan konular kısa sürede milyonlara ulaşıyor. Bu nedenle, Twitter kullanıcıları takipçilerin sayısını arttırmayı hedefliyor. Daha fazla takipçisi olan kullanıcılar Twitter’ın prestijli üyeleri arasında listelenir. Twitter takipçilerini arttırmanın birçok yolu var. Her ne kadar ücret ödenen takipçilerle ivme kazansa da, bu sürekli değil. Doğal ve etkileşimli takipçiler kazanmak için aşağıdaki taktikleri uygulamak faydalı olacaktır:

 Twitter’da reklam verin

Twitter takipçilerini artıran ilk tekniklerden biri reklamdır. Twitter’da reklam vermek, düzenli bir takipçi artışı sağlar. Ancak, reklamın izleyeceği kullanıcılar için profil içeriğinin etkileyici olması gerekir. Belli bir alanda yoğunlaşan, yararlı bilgiler veya analizleri paylaşan veya komik yönden ağır basan hesapların takip oranı daha fazladır. Profilde içerik veya etkileyici metin yoksa, reklamlar bundan yararlanamaz.

 Takip Taktiklerini Kullan

Sosyal medya platformlarının büyük çoğunluğunda, kullanıcılar onları takip edenlere geri dönüyor gibi görünmektedir. Aynı yöntem Twitter takipçilerini artırmak için de kullanılıyor. Kullanıcılar, profillerini veya yayınlarını beğenen kişilerin jestlerini takip eder. Bu sayede profilinizi takip etme olasılığı en yüksek olanları takip edin ve geri dönüşlerini bekleyin.

 Trend Konuları Hakkında Yazma

Twitter kullanıcıları sisteme giriş yaptıklarında, trend konularına bakarlar. Onu ilgilendiren bir sorun varsa, birçok tweet okur. Trend konusu olan konular hakkında söyleyeceğiniz bir şey varsa, sakın ayrılmayın ve dikkat çekici paylaşımlar yapmaya özen gösterin. Twitter’ın takipçilerinizi arttırma çabası vermesi gerektiğini bilin. Hisselerinizi farkeden ve seven kullanıcıların önemli bir kısmı sizi takip edecektir.

 Twitter’da Aktif Olun

Yetkinliğiniz dahilinde bir konuyla ilgili tartışmalara katıldığınızdan ve görüşünüzü doğru şekilde açıkladığınızdan emin olun. Size aynı titizlikle cevap verenlere cevap verin. Bilginizi gören veya stilinizi beğenenler sizi takip etmeye başlayacak. Lütfen takipçilerin hemen etkileşimde olmayan profilleri bıraktıklarını unutmayın.

 Tweet Rate ve Rate ayarla

Twitter kullanıcıları gereksiz paylaşım profillerini takip etmiyor. Ne zaman iyi tweet’leyeceğinizi ayarlayın. Twitter takipçilerinizi artırmak amacıyla tweet atmayın, ancak tweet atmak için uzun bir mola vermeyin. Yeni takipçiler kazanabilir ve mevcut takipçilerinizi düzenli ve özlü tweetlerle saklayabilirsiniz.

 Tweetler Her zaman Hashtag kullanın

Twitter’da ne hakkında konuştuğunu merak edenler arama bölümünü kullanıyor. İşte hashtag kullanılan pay geliyor. Bu nedenle, arama yapmanıza yardımcı olacak bir etiket kullanın. Uzun bir süre sonra bile, Twitter takipçilerini artırmak için Hashtag ile hisse senetleri her zaman mevcuttur.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.