• info@batmanim.com
  • 08503030243 Batmanim.com Firma Destek Hattı

HABER DETAYI

11 Ocak 2018 13:32

Taşeron Yasası Çıktı Ama İşsiz kalacaklar

Taşeron Yasası Çıktı Ama İşsiz kalacaklar

Tpao Batman bölge müdürlüğünde 10 & 20 yıl hizmet veren şoförler kadro beklerken 63 çalışandan şoförlerin sayısı 30 düşürüldü batmanda işsizlik oranı yüksek ve yenileri eklenmeye başlaması bizi düşündürüyor.

İşlerinin bitmesine sayılı günler kala bölge müdürlüğünden net bir haber çıkmaması bizi üzmektedir.

TP Batman Bölge Müdürlüğü ünitelerde müteahhit elemanı olarak çalışan şoför arkadaşlar, sıkıntılarını anlatmak için kapı kapı dolaşıyorlar. Batmanim.com bu sıkıntı ele almak için arkadaşlar ile görüştük ve büyük haksızlık olduğunu gördük ve bunu kaleme alarak yetkililere ulaştırmak için manşet yaptık.

Sözleşmelerinin uzatılması noktasında bazı sıkıntılar yaşadıklarını, 63 kişi sicili temiz hiç bir mazeret gösterilmeden bunlardan sadece 30 kişinin sözleşmelerinin uzatılabileceği endişesi yaşamaktadırlar.

Batmanda iş alanı kısıtlaması devam ediliyor.  Siyasetçilerimiz sadece seçim zamanlarında boy gösterirken böyle durumlarda neden ise geri planda kalıyorlar.

Taşeron olarak çalışan Şoförler kadro peşinde değiliz. Batman iş standartlarına göre işsiz kalmak istemiyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.