• info@batmanim.com
  • 08503030243

HABER DETAYI

18 Ekim 2018 00:57

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim

Kredi notu nedir?
Bireysel veya kurumsal tüm banka işlemleri, Merkez Bankası veri tabanında mevcuttur. Kayıtlardaki tüm banka faaliyetleri, bireyin veya kurumun kredi notunu belirler. Kredi notu bankalar ve bankalar için referans notu bu kredi notuna göre işlem yapabilir. Yani bir bankadan kredi almak istediğinizde yapılacak ilk işlem kredi notunu öğrenecektir.

Kredi notunun oluşturulması ve kredi puanının buna göre artırılması durumunda kullanılan banka hesabı veya hesabındaki işlemler, nakit akışı, para girişi, çıktı, havale ve EFT işlemleri, kredi kullanımı, kredi kartı kullanımı ve Kullandığımız bankacılık işlemleri olarak belirlenen tarih.
Bir kredi notu için yeterli ve bu nedenle temiz bir kayıt için sadece aktif bankacılık işlemlerinde olmak yeterli değildir. Bazen, bir bankaya bir kredi uygulandığında, belgelendirilmiş bir gelir tablosu vardır, ancak olumsuz bir cevap elde edilebilir.

Kredi notu sırasındaki düşük puanın en önemli nedeni ödemelerdeki gecikmelerdir. Herhangi bir kredi kullanımı durumunda (tüketici kredisi, ipotek, araç kredisi vb.), Taksitler önceden belirlenmiş tarihlerde ödenmelidir. Bu bile bir günü aşan kredi notunu düşürür. Kredi kartı, hesap kapatma tarihinden sonra ödeme için on günlük bir süreye sahiptir. Bununla birlikte, unutulan ödemeler kredi puanını azaltır. Ayrıca, tüm kredi kartı yerine toplam borcun asgari tutarı ödendiğinde, bu puan üzerinde olumsuz bir etki yaratacaktır. Geçmişte, sözde kara liste, kredi notunun en düşük seviyede kalmasına neden olmak için kullanılmıştır.

Bugüne kadar kaydedilmiş işlemler hakkında bir kredi notu nasıl elde edilir çeşitli yollarla yapılabilir. Kullanılan banka hesabı ve daha sonra kullanılan internet bankacılığı sistemdeki Nakit gereksinimleri menüsünde bulunan Risk Raporu sekmesinden öğrenilebilir. Böyle bir hesap yoksa, Kredi Bürosu (KKB) içindeki Findeks veri merkezi sisteminin kredi notu sorgulanabilir. Banka şubelerinden kredi başvurusunda bulunduğunuz kredi notunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz kredi notu öğrenmenin kısa yolu : çalıştığınız bankadan rahatlıkla öğrenebilirsiniz

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.