HABER DETAYI

19 Eylül 2019 00:29

kredi borcu olan vatandaş konkordato ilan edebilir mi

kredi borcu olan vatandaş konkordato ilan edebilir mi

kredi borcu olan vatandaş konkordato ilan edebilir mi !!!!

Bankalar yüksek faiz oranları ile borçlanmak zorunda kaldınız , vatandaşlar borç almak zorunda kalan şirketler borçlarını ödemekte zorlanmaya başladılar.

Kredi Borcumu ödeyemeyeceğimi söyledi, Konkordatoyu ilan etti! Konuyla ilgili yeni bir gelişme oldu. Harun Demir.., mahkemeyi vatandaşın borcunu ödeyemediği ve eşlik edeceği gerekçesiyle çağırdı.

Olayı Kocaeli ilçesinde bulunan Demir.. 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin borçlarını ödeyemediğiniz gerekçesiyle Konkordato istedi. Mahkeme önce davayı açan Demirbilek için geçici bir süre ilan etti.

Bu sürenin bitiminden sonra, mahkeme tarafından yapılan bir toplantıdan sonra, Demir…’e bir yıllık anlaşma süresi verilmesi kararlaştırıldı. Konkordato Mahkemesi Kararı! Davayla Dava’da DEMİR… Davası Açıldı Konkordato davası nedeniyle mahkememizde; ….. HARUN DEMİR…, 1 yıllığına Konkordato kapsamında kesin bir son karar verildi.

12.09.2019 tarihinde davacıya, 11:05 tarihi itibariyle kongre kapsamı dahilinde kesin bir son teslim tarihi verilmiştir.

Kredi borcumu ödeyemediğimi söyleyenler Dikkat! 28 Şubat 2018 tarihinde geri çağrılacağı gibi 7101 sayılı Kanunun 13 üncü Maddesinde yasanın değiştirilmesine eşlik etme hakkı tanındı. Normal Grup Başkanı Yılmaz S., “Yeni düzenlemeye göre, tüccar olmayan gerçek kişiler ikamet ettikleri yerdeki Asliye Ticaret Mahkemesine başvurabilir ve bir eşlik etme talebinde bulunabilirler.

Aslında, herhangi bir durum ve koşuldan bağımsız olarak herkes Konkordatoyu ilan edebilir. Kısıtlama olmadığından memurlar da bu kapsamdan yararlanabilir. Erek Konkordatoyu ilan etmek isteyenlere rehberlik etti.

Konkordato Nedir? Ticari alacaklılar ile borçlu olduğu kişi veya kurumların borçlarının ödenmesi ile ilgili bir anlaşmadır. Konsorsiyumun temel amacı, alacaklı bankaların şahsın sahip olduğu taşınır ve taşınmaz malları icra pahasına satmalarını engellemektir. Vatandaşın bu hakkı alması ve kredi borcu işlemlerinden dolayı haciz ve ipotek konut satışlarından kaynaklanan ipotek kredileri önlenebileceği belirtildi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.