HABER DETAYI

15 Mart 2019 00:23

KOSGEB Kredisi Almanın Kolay Yolları

KOSGEB Kredisi Almanın Kolay Yolları

Faizsiz KOSGEB kredisi ile bir işe başlamak çok kolaydır. KOSGEB kredileri, hem geri ödeme kolaylığı hem de faizsiz olması nedeniyle küçük yatırımcının iştahını artırmaktadır.

KOSGEB kredisinin sunduğu avantajlar göz önüne alındığında, bu kredinin çok talepkar olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, bazılarının KOSGEB kredisini kolayca alabileceği durumlar varken, birçok kişi kredi almayı zor buluyor.

Bu yazıda, 50.000 TL ile 80.000 TL arasında olan sıfır faiz oranlı KOSGEB kredisinin nasıl alınacağı konusunda öneriler sunacağız. Öyleyse kosgeb kredisini nasıl  basit adımlar ile alacağınızı açıklayalım.

İŞ-KUR Ofisine Başvurun

KOSGEB, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı bir kamu kuruluşudur. KOSGEB hibeleri, küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişmesi ve katkıda bulunması için 50.000 TL’den 80.000 TL’ye kadar hibe vermektedir. Bu kredi de sıfır faizle sunulmaktadır. Ancak, bu kredinin alınması için atılacak ilk adım il veya ilçeniz deki IS-KUR ofisine kredi başvurusunda bulunmaktır. Bu aşamada İŞ-KUR, yapmak istediğiniz iş için yeterlilik sınavı yapacak.

Girişimcilik Eğitimine Katılın

KOSGEB faizsiz kredisi ücretsiz olarak harcanmaz. Kredinin belirli bir yerde kullanmanız gereken bu kredinin bir amacı vardır. Bunu başarabilmek için KOSGEB’in belirli dönemlerde açtığı KOSGEB Girişimcilik Eğitimine katılmalısınız. KOSGEB Girişimcilik Eğitiminin süresi, eğitilecek olan iş sektörünün büyüklüğüne bağlı olarak 15-70 saat arasında değişmektedir. Bu eğitim, KOSGEB Hibe Kredisi veya Sıfır Faiz Kredisi almak isteyen herkes için zorunludur. Ancak, bu eğitim zor değil. Herkesin kolayca yenebileceği bir eğitimdir.

KOSGEB KOBİ Kayıt

İlk iki adım Girişimcilik ve KOBİ Destek Belgesi ile gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra, KOSGEB kredisi almak isteyen veya işlerini büyütmek isteyen girişimciler KOSGEB web sitesine girmeli ve küçük ve orta ölçekli bir işletme kurmalıdır (KOBİ).

Proje hazırla

KOSGEB kredisinin en önemli özelliği kolay yoludur. Ancak KOSGEB’i bunun için ikna etmeniz gerekiyor. İkna edici KOSGEB bir proje hazırlıyor. Başka bir deyişle, krediyle ne yapacağınız, bu krediyle ne tür bir katkıda bulunacağınız, ekonomiye ne tür bir katkı yapacağınız, bununla birlikte açacağınız çalışma hakkında ikna edici bir dosya hazırlamanız gerekir. İş yerinizi genişleterek kredinizi veya istihdam edeceğiniz kişi sayısını. Elbette bunu kendiniz yapabilirsiniz, ancak özel danışmanlık şirketlerinden destek almak sizin için daha kolay olacaktır.

KOSGEB Kredi Sonuçları

Yukarıdaki adımları uyguladınız ve kredi başvurusunda bulundunuz. Peki KOSGEB kredi sonuçlarını nasıl öğrenirim?

KOSGEB kredi sonuçları kosgeb.gov.tr ​​adresinde bulunabilir. Ayrıca, KOSGEB kredisine başvuran kişilere SMS ve e-posta yoluyla da bilgi verilmektedir.

Ne kadar KOSGEB Kredisi verilir?

KOSGEB kredileri, mevcut işletmeler için yıllık ciroya göre verilmektedir. Örneğin, 2018 için KOSGEB Kredisi aşağıdaki gibi hesaplanmıştır. Yıllık satış gelirlerine göre, yıllık satış geliri 1 milyon 345 bin TL olan girişimlere yıllık faizsiz KOSGEB kredisi verilecek.

KOSGEB Kredisi Geri ödeme?

KOSGEB kredisi faizsiz bir kredidir. Bu nedenle geri ödemede faiz ödenmez. Kredi ödemesi aşağıdaki gibidir. Krediyi aldıktan 1 yıl sonra herhangi bir ödeme yapılmaz. 1 yılın sonunda, sadece anapara, faiz ödemeden taksitle ödersiniz. Ödemeler 2 yıl içinde 3 ay arayla yapılır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.