HABER DETAYI

31 Ağustos 2019 00:37

İnternet’ten pazarlama nedir

İnternet’ten pazarlama nedir

İnternet’ten pazarlama nedir , Online pazarlama nedir?

İnternette pazarlama yapan kişiler risk faktörlerini tanımlamalı ve faaliyetlerinin sonuçlarının farkında olmalıdır.

Online pazarlama nedir?
İnternet’te pazarlama yapan profesyoneller aşağıdaki kuralları göz önünde bulundurmalı ve buna göre yönlendirmelidir.

1. Özel hayatın zarar görmesini ve mülkiyet haklarının korunmasını önlemek için meslek etiğinin gerekliliklerini yerine getirmek.
2. İnternet’te pazarlama ile ilgili olmasa da, posta, telefon, faks veya diğer yayınlar ve dağıtım organları için geçerli tüm yasalara uyun.
3. İnternet’te pazarlama ile ilgili yasal uygulamalardaki tüm değişiklikleri sürekli izlemek.
4. Firma içindeki riskli konularla ilgili bölümlerle sürekli iletişim halinde olmak ve İnternette pazarlama yaparken takip edilecek politika hakkında sürekli tartışmalar yapmak.
5. Şirket işverenlerinin, müşterilerin ve bireylerin İnternet üzerinden yapılacak faaliyetler hakkında fikir birliğine sahip olmalarını sağlayın.
Özel hayat

Müşterilerden alınan bilgiler gizli tutulmalı ve bilgi toplanırken belirtilen amaçlar için kullanılmalıdır. Tüm veriler, özellikle de gizli müşteri verileri, tüm yetkisiz erişim girişimlerine karşı korunmalıdır.
sahiplik

İnternet kaynaklarından elde edilen bilgiler, resmi gerekliliklere uygun olarak belgelenmeli ve saklanmalıdır. Sahip olunan bilgiler korunmalı ve önem verilmelidir. Pazarlamacılar bilgisayar ve ağ sistemlerinin bütünlüğüne ve içeriğine saygı göstermelidir.
Erişim

Pazarlamacılar hesaplara, giriş kodlarına ve diğer gizli bilgilere erişimi kontrol etmeli ve bu tür bilgiler yalnızca sorumlu kişi tarafından ilişkilendirilmişse, içeriği veya incelemesi için bilgi için sağlanmalıdır. Diğer kurumların ve kişilerin bilgi sistemlerinin bütünlüğüne saygı gösterilmeli, bu anlamda bilgi aktarımıdır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.