HABER DETAYI

28 Şubat 2020 00:30

Çiğ Köfte Bayisi Açmak

Çiğ Köfte Bayisi Açmak

Çiğ Köfte Bayisi Açmak

Özellikle öğrencilerin ve çalışanların en sevdiği yiyeceklerden biri olan cigkofte, birçok insanın talepleri doğrultusunda cigkofte bayi açmasına neden oldu.

Çiğköfte bayileri 10 Bin TL ile 15 Bin TL arasında değişen maliyetlerle açılabilir. Birçok insanın sevdiği çiğ köfte; birçok insanın gelir kapısı olmaya başladı. Öyle ki, çiğ köfte bayisini çok düşük bir maliyetle açabilirsiniz. Ayrıca, bir bayi açtığınızda, tek yapmanız gereken ödeme yapmaktır. Çünkü bir bayilik satın aldığınız firma dekorasyondan ürünlere ihtiyacınız olan her şeyi mağazanıza getiriyor.

Çiğ Köfte Sektörünün Durumu
Neredeyse her sokakta bulunan çiğ köfte satıcısı son yıllarda inanılmaz derecede gelişti. Her ikisi de hızlı bir şekilde yapılacak, beklemeyecek ve ucuz fiyatlarla satılacak; öğrencilerin ilgisini çekti. Bu nedenle birçok Çiğköfteci şubesi bu dönemlerde hizmete girmiş ve faaliyete geçmiştir. 2020 yılında Türkiye’deki ortalama çiğ et bayileri 25 bine yakındır. Çok sayıda çiğ köfte bayisinin varlığı ile karlı ve uygun maliyetli bir iş modeli olmasına rağmen; Çiğ köfte bayilerini açmak biraz riskli olabilir.

Çiğ Köfte Bayisini Kimler Açabilir?
Çiğ köfte bayisini herkes açabilir. Evet, yanlış değil, gerçekten herkes yapabilir. Çünkü çiğ köfte bayiliği veren firmalar genellikle çiğ köftelerini bayilerine tam hazırlanmış bir şekilde gönderiyorlar. Bayilik sağlayan şirkete çiğ köfte toptan satışı yapıyorsunuz. Tek yapmanız gereken paketi hazırlamak veya sarmak ve ayrıca sebzeleri yıkamaktır. Ayrıca, tüm bunlara bayilik veren şirketler ve 1-2 günlük kısa eğitim, çiğ köfte bayiliğini açan kişilere öğretiyor. Daha sonra satmaya ve çalışmaya başlamaya hazırsınız.

Çiğ Köfte Nasıl Başlanır?
Tek yapmanız gereken, akla gelen ve çeşitli avantajlar sunan bir şirketle anlaşma yapmak. Bir anlaşma yaptığınız çiğ köfte şirketi size hem malzemeleri hem de personeli işyerinin kurulması için gerekli ekipmanlarla gönderecektir. Bunun dışında sizden istenecek çok şey yok.

Çiğ Köfte Açmanın Maliyeti Nedir ve Ne Kadar?
Tabii ki çiğ köfte bayi açmanın maliyetinde değişiklikler var. Türkiye’de firmalar tarafından verilen büyük çiğ et bayilik ücreti elbette çok yüksek rakamlara ulaşıyor. Ancak yaklaşık 10 bin TL ila 15 bin TL arasında bir sermaye ile çiğ köfte bayiliği işine girebilirsiniz.

Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?
Çiğ köfte dükkanı için çok fazla ihtiyacınız yok. Çünkü bir anlaşmaya varmış olduğunuz çiğ köfte şirketi ihtiyaçlarınızın çoğunu size sağlayacaktır. Ayrıca, şirket tarafından belirlenen büyüklük ve büyüklükte bir işyeri kurmanız gerekir. Genellikle çok büyük olmayan ve büfe kadar genişliğe sahip işletmeler tercih edilir. Bu işyerini tuttuktan sonra, bayinin gelip dekorasyon ve diğer işlemleri gerçekleştirmesini bekleyebilirsiniz. Çok kısa sürede (yaklaşık 1 hafta içinde) işiniz açılacak ve hizmete başlayacaktır. Tüm bunlar devam ederken, pos cihazı, banka hesabı ve vergi levhası gibi önemli ve kritik işlemleri yapmanız gerekir.

Pos cihazı ve vergi panosu işinizi yolda tutmak için çok önemlidir. POS cihazına başvurmadan önce sizin için en uygun olan en düşük komisyonu ve düşük giderleri olan bir banka ile anlaşma yapmanız en iyisidir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.