HABER DETAYI

26 Kasım 2019 01:42

Bayilik veren Cafeler

Bayilik veren Cafeler

Bayilik veren Cafeler

Şehriniz de cafe tarzı bir iş yeri açmak istiyorsanız bunlara çok dikkat etmeniz lazım , Dünyada en çok tüketilen ikinci içecek ise hiç şüphesiz kahve. Kahve hayatımızda harika bir yer tutuyor. Sabah dökülen kahve ile alırız. Uzun çalışma saatlerinin sonunda kahve ile rahatlıyoruz. Arkadaşlarla sohbet ederken sohbet ederek kahve içtik. Dünyadaki birçok insan için temel geçim kaynağı kahveye dayanmaktadır. Kahve sektörü 2016 yılında ABD’de 782 milyar dolarlık ekonomi yarattı. Kahve franchise adlı kahve franchise, dünyadaki milyonlarca insana iş sunuyor.

Kahve Bayilik Nedir?

Bayilik; belirli bir süre içinde bir marka veya sistemin üçüncü şahıslara kullanılması. Küçük girişimciler büyük markalarla ortaklık yaparak gelirlerini artırıyorlar. Bu sistem tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Franchise sistemi ilk önce ABD’de ortaya çıktı. Zamanla, dünyanın farklı ülkelerinde uygulanmaya başlandı. Sistem esas olarak turizm ve yiyecek ve içeceğe dayanmaktadır.

Franchise Kahve Şirketleri

GÖNÜL KAHVESi: Ülkemizde 40 şubesi olan kalp kahvelerinden bayilik alabilmek için 300 bin lira sermaye olmalı. Şirket yakın zamanda Adana, Bolu, Mersin, İnegöl, Osmaniye, Tarsus ve Kayseri’de şubeler açmıştır. Çok sayıda ana franchise yurt dışından gelmeye başladı. Şirket bayilerine yatırımcı için hazır bir konsept sunmak; personel ve operatör eğitimi, reklam-tanıtım, operasyonel destek, açılış ve organizasyon desteği. Açılacak dalın asgari 60 metrekare kapalı alana ve geniş bir teras ya da bahçeye sahip olması gerekir. Şirket iletişim bilgileri şunları içerir:

Telefon: 0216 688 16 65
E-posta: gonulkahvesi@gonulkahvesi.com

KAHVE DEPOSU

Kahve dükkanı ilk şubesini 2009 yılında İstanbul’un Güngören ilçesinde açtı. Şirketin İstanbul Beylikdüzü, Bahçelievler ve Alibeyköy’de şubeleri bulunmaktadır. İstanbul dışında Niğde ve Samsun’da da aktif. Türkiye, genel taleplerden gelen tüm franchise şirketleri tarafından değerlendirilmektedir. Bir Kahve Dükkanı şubesi açmak için 250-300 metrekarelik bir işyerine ihtiyacınız var. Franchise giriş ücreti 7 bin dolar. Sürekli franchise ödemeleri yüzde 2 olarak belirlendi. Firmaya aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Telefon: 0212 486 27 58
E-posta: kahvedeposu@hotmail.com

Kahve Durağı

Franchise 25 bin dolara mal oldu. Merkez İzmir’dedir. Coffee Stop’ta satılan tüm ürünler şubelere tek bir merkezden gönderilir. 2009’da başlatılan Coffee Stop, genç girişimciler için harika fırsatlar sunuyor. Halen İzmir, Samsun ve Adana’da 6 şubesi bulunmaktadır. Tüm şubeleri franchising sistemi ile açıldı. Bir kahve durağını açmak için, en az 80 metrekare kapalı alana ve 25 metrekare açık alana sahip olmalısınız.

Yatırım maliyeti iş yerinin büyüklüğüne göre değişir. İşletme sermayesi için yaklaşık 300 bin TL’ye ihtiyaç vardır. Sürekli franchise ödemeleri yüzde 3 olarak belirlendi. Firmaya aşağıdaki irtibat adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Telefon: 0232 464 04 96
E-posta: info@kahveduragi.com.tr

KAHVECİ HACIBABA: Kahveci Hacıbaba mekanında kuma Türk kahvesi pişirilir. 2003 yılında ilk defa Ankara’da faaliyet göstermeye başladı. Türk kahvesini eski usullerle pişiren şirket, Türk kahvesini kumda pişiren şirket olarak biliniyor. Kahveler özel olarak geliştirilmiş fırınlarda pişirilir. Kahveci Hacıbaba’nın halen Kastamonu, Safranbolu ve Ankara’da şubeleri bulunmaktadır (2). Franchise giriş ücreti 30 bin dolar olarak belirlendi. Ortalama işletme sermayesi 200 bin dolar. Reklam katılım oranı yüzde 2 olarak belirlendi. Sürekli franchise ödemeleri yüzde 5 olarak belirlendi. İşyeri büyüklüğü en az 200 metrekare olmalıdır. Alışveriş merkezlerinde 40 metrekare yeterli. Şirkete ulaşmak için aşağıdaki iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Telefon: 0312 278 25 70
E-posta: info@kahvecihacibaba.com

NEŞVE ÇAY KAHVE EVİ: Neşe Çay ve Kahve Evi, Kayseri’dedir. Şirket ilk olarak 2009 yılında “Herkes bir kafe açma hayali” sloganıyla franchise faaliyetlerine başladı. Halen Kayseri’nin yanı sıra Bursa, İstanbul, İzmir, Samsun ve Adana bayilik şubeleri hizmet vermektedir. Bir çay ve kahvehaneyi açmak için, 100-120 metrekare kapalı alan, 50-60 metrekare bahçe veya terasa ihtiyaç var. Yatırım miktarı, yerin büyüklüğüne göre değişir. Metrekare başına maliyet 250 TL’dir. Teminat durumunda, yatırımın belli bir kısmını taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Firmaya aşağıdaki iletişim kanalı ile ulaşabilirsiniz.

Telefon: 0352 223 80 10
E-posta: info@nesve.com

Ülkemizde onlarca marka ve kahve bayisi bulunmaktadır. Türkiye’de hizmet veren diğer Franchise kahve zincirleri:

SIR WINSTON: 2015 yılında kuruldu. Adı 75.000 dolar. Yaklaşık kurulum maliyeti 1.000.000 TL
TESTA ROSSA: 112 yıllık bir şirkettir. Kurulum maliyeti 750.000 TL
ÇİFT KİŞİLİK: 2016 yılında kuruldu. Kurulum maliyeti 250.000 TL, yatırım maliyeti 75.000 TL’dir.
KAVELAND: 2013 yılında kuruldu. İsminin bedeli 10.000, montaj bedeli 1.250.000 TL.
DAVID KİŞİ: 2011 yılında kuruldu. İsmin bedeli 50.000 dolar. Kurulum maliyeti 1.000.000TL
KAHVE DURUMU: 2009 yılında kurulan isim 50.000 dolar. Kurulum maliyeti 800.000 TL

Kahve Bayii Almak İçin Güvenli Destek Alın
Bir kahve satıcısı almak istiyorsanız, kiminle gideceğinize karar vermelisiniz. Güvenilir ve kaliteli bir firma ile başlarsanız başarılı olmak mümkündür. Franchise kahve markaları arasında en dikkat çeken firma Cezve Kahve. Şirket, bayilere her türlü desteği sunmaktadır.

Bayilerinden asla elini tutmaz. Sektöre iyi bir giriş yaptı ve kısa sürede önemli ilerleme kaydetti. Cezve Kahve kaliteyi korur ve kahve zincirleri franchise’ı sunar. Tüm yiyecek, kahve hammaddeleri ve kahve tarifleri tek bir merkezden gönderilir. Yiyecek ve içeceklerde tek bir standart uygular. Bayilik açmak isteyenler bir usta kiralamak veya yiyecek hazırlama işleriyle uğraşmak zorunda değildir. Tüm çalışanlar şirket tarafından eğitilmektedir. Uygun bir yere ve yeterli sermayeye sahip olan bir kafe bayii satın alabilir. Kafe bayiliklerinde mekan seçimi çok önemlidir. Alışveriş merkezlerinde ve üniversite kampüs alanlarında kafe açabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.