HABER DETAYI

16 Mart 2019 02:39

AVM’de Hangi Standı Açarsam Kazanç Elde Edebilirim

AVM’de Hangi Standı Açarsam Kazanç Elde Edebilirim

AVM’de Hangi Standı Açarsam Kazanç Elde Edebilirim  ? AVM’de açmadan önce hangi alanı satacağınıza karar vermelisiniz. Bu kararı verirken, depolama problemini göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle, standlar çoğunlukla küçük parçalar veya günlük tüketime dayalı ürünler tarafından sıkça kullanılır. Para kazanmak için, size alışveriş merkezlerinde açılabilecek bir stand olarak gösterebiliriz:

Cep telefonu ve kılıf standı
Kozmetik ve parfümeri standı
Eşarp veya aksesuar ayağı
Hatıra standı
Altın, gümüş ve mücevher ayağı gibi saat
Şeker standı
Tatlı Sehpası
Dondurma, sıcak çikolata veya gofret standı
Cips, bardak, mısır, fındıklı atıştırmalık
Kahve ve çay standı
Fast food standı
Bu standlar öneri şeklindedir. Alışveriş merkezinin fiziki koşulları ve müşterinin talebi, standın farklı alanlarda açılmasını sağlayacaktır.

AVM’de stant açmak için gerekli belgeler
AVM’de bir stand açmak için bazı belgeler sağlamanız gerekir. Ayrıca, stant açmayı planladığınız alışveriş merkezinin yönetimi, stant açmanıza izin vermek için de önemlidir. Ek olarak, stand yalnızca alışveriş merkezi yönetimi tarafından belirlenen yerde açılabilir. Alışveriş merkezi yönetiminin stant açmanıza izin vermesi, her gün hiçbir yerde veya farklı yerlerde bir stantınızın olmadığı anlamına gelmez.

Bir kabin açmaya karar verirseniz, bir vergi kaydınız ve gerekli lisansınız olmalıdır. Bu anlamda AVM’de bir stant açmak için gereken belgeler:

Bu konuda lisanstan belediyede iş yapmak için bir lisansa tabi iseniz
Vergi kaydı ve vergi levhası alındıktan sonra
Mesleğin sektöründeki işinizin odaya kayıtlı olması
İmza sirküleri (bazen zorunlu ancak zorunlu değil)
AVM yönetimi ile kira sözleşmesi
Kimlik cüzdanının fotokopisi
İkamet belgesi
AVM’deki Stand Kiralama Ücreti Nedir?
AVM’de bir stant açmak istiyorsunuz, yola çıktınız. AVM’de bir stant açmak için ne kadar? AVM’de açacağınız bir stantın kirası AVM’den AVM’ye değişir. Özellikle büyükşehir bölgelerindeki alışveriş merkezleri oldukça yüksektir. Ayrıca, stant büyüklüğü ve kira sözleşmesinin süresi kira fiyatını etkiler. Örneğin, bugün İzmir, İstanbul ve Ankara gibi şehirlerdeki popüler alışveriş merkezlerinin kiraları 10.000 TL’ye kadar ulaşabiliyor.

Alışveriş merkezinde bir stant açmak, kar getirir mi?
Açtığınız kabinden para kazanmak, yaptığınız işin türüne ve müşteri potansiyeline bağlı olacaktır. Bu nedenle, stant açılmadan önce iyi araştırmalar yapılmalıdır. Ancak, doğru ürünü seçerseniz, doğru alışveriş merkezi seçiminin ve standın konumunun seçtiğiniz ürünün satışı için iyi olduğunu söyleyebiliriz, yüksek gelirli bir engel olmayacaktır. Bugün iyi bir duruşun ardından, en az 10 bin TL net gelir elde edilebilir.

Stand açıldığında bazı önemli konulara dikkat etmelisiniz.
Alışveriş merkezinde bir stand açmak, istediğiniz gibi davranacağınız anlamına gelmez. AVM’de bir stand açacak olanlar aşağıdakilere dikkat etmelidir:

Alışveriş merkezlerinin açılış ve kapanış saatlerine dikkat edilmelidir. Standınızı erken açmak veya geç kapatmak için seçeneğiniz yok. Alışveriş merkezinde, belirlenen zamanda stand açılır ve geceleri alışveriş merkezinin kapanması ile kabin kapanır.

Alışveriş merkezindeki dükkan sahipleri tarafından yapılan aynı işi yapmanıza izin verilmez.
Alışveriş merkezinin yönetimi standın nerede açılacağına karar veriyor.
Bayram, Yeni Yıl ve Ramazan gibi önemli dönemlerde, alışveriş merkezi yönetimi kararına uymanız ve gerekli süsleme ve aydınlatma işlerini yapmanız gerekir.
Bazı alışveriş merkezleri, cironuzun bir kısmını alabilir. Standı kiralamadan önce buna dikkat etmelisiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.